trasy_trasa_siekierkowska:

Trasą Siekierkowską (długość od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Czerniakowskiej ok. 5000 m) biegamy wtedy gdy nie można biegać w lesie z powodów pogodowych (chlapa, roztopy, błoto), albo gdy zależy nam aby pobiegać po twardym podłożu, bo tutaj trasa w całości prowadzi ścieżkami z kostki Bauma. Kostka jest twardsza od asfaltu, ale nasza ścieżka jest bezpieczna, bo nie jeżdżą po niej samochody. Z innych zalet trasy należy wymienić to, że w większości przypadków jest sucha, nawet po deszczu, gdyż kostka szybko wysycha. Poza tym wszędzie jest oświetlona, nie trzeba więc zabierać czołówki nawet po zmroku i oszczędzamy baterie ;)


Wyruszamy z osiedlowej uliczki łączącej się z ul. Fieldorfa biegnącą przez Gocław, w miejscu gdzie mamy umowną linię startu, czyli tuż spod naszego domu.


Właśnie dobiegliśmy do skrzyżowania z ul. Fieldorfa (500 m), na którym skręcamy w prawo, czyli kierujemy się w stronę Wału Miedzeszyńskiego.


Biegniemy prosto wzdłuż ul. Fieldorfa ok. 1200 m , mijając po drodze kilka skrzyżowań, aż do Wału Miedzeszyńskiego. Tutaj jest miejsce spotkania z innymi biegaczami przybiegającymi z różnych kierunków pobliskich okolic (Gocław, Saska Kępa, Grochów).


Przechodzimy na drugą stronę Wału (światła) i wbiegamy na górę. Gdybyśmy pobiegli w prawo, to za ok. 500 m dotarlibyśmy do basenów – miejsce zbiórki biegaczy trenujących pod okiem trenerów do biegu run Warsaw. My jednak kierujemy się w lewo, gdzie nową częścią Wału Miedzeszyńskiego biegniemy w stronę Mostu Siekierkowskiego. Szeroka prosta bardzo dobrze nadaje się do ćwiczeń rozgrzewkowych przed dalszym biegiem lub przebieżek na odcinkach odmierzanych latarniami.


A oto i sam most, na który za chwilę wbiegniemy.


Jesteśmy już na moście biegnąc jego prawą stroną.


Na moście zwykle jest wietrznie, więc nie marudzimy na nim zbyt długo, ale warto spojrzeć jeszcze na panoramę miasta roztaczającą się po naszej prawej stronie.


A za chwilę przekroczymy granicę dzielnicy, o czym informuje nas tablica. Dlatego bieg tą trasą nazywamy czasem Biegiem Trzech Dzielnic (Praga Południe, Wawer i Mokotów).


Za mostem biegniemy dalej prosto obserwując łagodny łuk trasy, zaznaczony latarniami.


Dobiegamy do miejsca gdzie ścieżka odbija w prawo, zakręcając następnie ostro w lewo i zbiegając w dół.


Teraz będzie prosta biegnąca poniżej Trasy, z wymierzonym na niej odcinkiem 400 m, na którym można ćwiczyć interwały.


Po prawej mijamy Kościół N.M.P. Królowej Wyznawców przy ul. Gościniec. Od Wału Miedzeszyńskiego jest tutaj 2200 m.


Za Kościołem ścieżka rozwidla się: w lewo biegnie nieco pod górkę, a w prawo wariantem lżejszym obiega się wyspę drzew, można też tutaj robić pętelki.


Zwykle wybieramy tę z lekkim podbiegiem.


Tutaj ścieżki schodzą się i dalej biegniemy prosto.


Mijamy nieliczne domy i przecinamy ul. Polską.


A kawałek dalej widać skrzyżowanie przygotowane do projektowanej ulicy Czerniakowskiej bis.


Biegniemy jeszcze dalej prosto przy terenach ogródków działkowych.


Widać już skrzyżowanie z ul. Czerniakowską i budynek ZUS (od Kościoła mamy tutaj 2700 m), przy którym po krótkiej chwili odpoczynku wracamy tą sama trasą.


Droga powrotna biegnie tą samą stroną Trasy.


Na horyzoncie widać już w oddali Most Siekierkowski, początkowo bardziej po prawej stronie,


Potem bardziej na wprost,


Aż wreszcie już całkiem blisko.


I jeszcze bliżej.